Akce ČVUT

 Dnes
«  červen  2023  »
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Zpět na kalendář

FBMI na Veletrhu vědy

08.06.2023-10.06.2023   10:00-18:00

Jaké exponáty uvidíte na veletrhu?

Sledujte svou srdeční aktivitu pomocí mobilního telefonu. Už jsme si zvykli, že chytré hodinky odhadují tepovou frekvenci a další zdravotní parametry. Chcete se však dozvědět, jak to dělají a blíže se seznámit s nejpoužívanější technikou založenou na původně seriózní medicínské metodě? Poznejte metodu fotopletysmografie, která se ve zdravotnictví používá například k hodnocení vlastností cévních stěn, ale dá se z ní vyčíst třeba i tepová frekvence, a dokonce odhadnout hodnota krevního tlaku. Nasnímejte si vlastní fotopletysmografickou křivku pomocí naší mobilní aplikace.

Model lidského těla. Jednoduchý poznávací kvíz pro malé návštěvníky, umístíte správně razítka s orgány a razítka s kostmi do předlohy?

Jak moc nám září do hlavy mobilní telefon? Demonstrace ohřevu fyzického modelu lidské hlavy anténou mobilního telefonu. Anténa bude připevněna na agarový fantom hlavy a k ohřevu bude využit mikrovlnný generátor pracující na frekvenci 2,45 GHz. Teplota bude sledována pomocí termokamery a teplotních sond.

Je možné šíření elektromagnetických vln v lidské hlavě využít v medicíně? Ukázka využití EM vln pro detekci mozkových mrtvic a léčby rakoviny v oblasti hlavy a krku.

S pomocí počítače rozeznáme vaše emoce. Ukážeme vám, jak učíme umělou inteligenci odhadovat emoce. Software využívá metod umělé inteligence a zkušeností expertů s vizuálním hodnocením projevovaných emocí. Software slouží například k hodnocení emocí pilotů během výcviku na trenažéru.

Uvidíte Body Recorder, nositelný telemedicínský multisenzorický systém pro záznam zdravotnických a environmentálních dat, např. EKG, EMG, teplota a další. Systém je modulární a umožňuje s využitím vyvinutého SW určení zdravotního stavu měřených osob. Systém může být použit samostatně nebo jako sada několika systémů pro měření zdravotního stavu týmu osob. Systém lze využít například v rámci monitoringu pacientů ve virtuální realitě či osob v ponorce nebo při analogových misích (simulace vesmírného prostředí).

Místo konání
PVA EXPO Praha
Pořadatel
Akademie věd ČR
Kontaktní osoba
Ing. Ida Skopalová, Ida.Skopalova@cvut.cz
Podrobnější informace
https://www.veletrhvedy.cz/cs/expozice/CVUT-v-Praze-Fakulta-biomedicinskeho-inzenyrstvi/