Akce ČVUT

 Dnes
«  prosinec  2023  »
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Zpět na kalendář

Trendy vývoje SPECT, PET a hybridních zobrazovacích systémů v lékařství

08.12.2023   09:45-16:15

Zveme Vás na odbornou jednodenní studentskou konferenci, která je již pátá v rámci nové řady pravidelných studentských odborných konferencí, které jsou pravidelně pořádány každý rok ke konci listopadu/začátku prosince pro vybranou modalitu zobrazovacích systémů v lékařství.

Akce je zaměřená na studenty zdravotnických studijních oborů, či programů jako Biomedicínský/á technik/a, resp. Biomedicínský/é inženýr/ství s cílem přiblížit jim vývojové trendy z pohledu technického, ale i uživatelského.

Jako další modalita byly vybrány zobrazovací systémy v nukleární medicíně. Vzhledem ke specifice daného tématu je studentská soutěž věnována pouze tématu zobrazovací systémy v lékařství bez vymezení dané modality z různých aspektů. Současně je vždy požádán jeden ze zástupců výrobců dané modality v ČR, tzv. patron, o spolupráci a podporu uvedené akce. Patronem tohoto ročníku je společnost Stargen-EU s.r.o. - oficiální distributor výrobce GE HealthCare pro Českou republiku. Uvedená akce má vždy svojí www stránku a z akce jsou k dispozici PDF verze prezentací, a to zejména pro studenty uvedených studijních oborů/programů VŠ. Letos se zúčastní studenti z ČVUT, a to zejména FBMI, VŠB TUO v Ostravě, VUT v Brně a letos poprvé též studenti Žilinské univerzity v Žilině ze Slovenska.

Konference je pořádána ve spolupráci s Českou společností biomedicínského inženýrství a lékařské informatiky ČLS JEP, Českou společností pro zdravotnickou techniku, Klinikou zobrazovacích metod, FN Motol v Praze, Oddělením biomedicínského inženýrství, FN Motol v Praze, Katedrou klinického inženýrství, IPVZ v Praze a Stargen-EU s.r.o. & GE HealthCare.

Místo konání
FBMI ČVUT, nám. Sítná 3105, Kladno
Pořadatel
Fakulta biomedicínského inženýrství ČVUT
Kontaktní osoba
doc. Ing. Jiří Hozman, Ph.D., hozman@fbmi.cvut.cz
Podrobnější informace
https://www.fbmi.cvut.cz/2023-trendy