Akce ČVUT

 Dnes
«  září  2021  »
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Zpět na kalendář

VĚDAFEST

08.09.2021   08:30-18:30

VědaFest (dříve Festival vědy) se bude konat kontaktní formou ve středu 8. září 2021 od 8.30 do 18.30 hodin na Vítězném náměstí (travnatá plocha) v pražských Dejvicích.
Akce je určena pro žáky středních a základních škol, ale i pro veřejnost. Jedná se o společný projekt ČVUT v Praze, VŠCHT Praha a Domu dětí a mládeže hl. m. Prahy, kteří akci organizačně a programově zajišťují. Významným vystavovatelem je také Univerzita Karlova a mnoho dalších vysokých škol, ústavy Akademie věd ČR, Armáda ČR, ZOO Praha a další instituce.
Letošní 9. ročník má téma „Digitální svět“.
Pro účastníky akce bude na venkovních stanovištích připraven bohatý interaktivní program, kde se populárním způsobem představí přírodovědné, technické i humanitní obory.
Nebudou chybět ukázky vědy a techniky s nevšedními pokusy a experimenty, které si zájemci mohou sami vyzkoušet. Vše bude probíhat za podmínek zvýšené hygieny a v souladu s aktuálními doporučeními a mimořádnými opatřeními Ministerstva zdravotnictví ČR a MŠMT.

V Tech zóně ČVUT v Praze se bude prezentovat většina jeho fakult a Masarykův ústav vyšších studií se svými zajímavými exponáty, vědeckými projekty, názornými demonstracemi a ukázkami moderní techniky a rozvíjejících se technologií. K vidění budou tyto expozice: Olympijský kanál a digitální technologie, Ukázka zdymadla, Cukrovka a technologie, Kouzlíme s wITches, formule týmu eForce FEE Prague Formula, Algoritmy, automatizace, aplikace, Historická města a jejich proměna, motocykl týmu MotoStudent, Lidské tělo v digitální podobě, Cesta časem do věnného města Hradec Králové a Honba za pokladem. Na mladší návštěvníky čeká edukativní hra Mladý inženýr, která spojuje vědu, techniku a zábavu.

VědaFest se koná pod záštitou MŠMT ČR, Magistrátu hl. m. Prahy, MČ Prahy 6 a patronem akce je známý vědec profesor Václav Pačes. Vstup na veškerý program je zdarma.

Od 8. září do 31. října 2021 bude probíhat i online VědaFest, který mohou sledovat zájemci z celého Česka. V této online verzi je pro úspěšné řešitele soutěžního kvízu „Chytrá hlava“ připraveno několik krásných cen od ČVUT v Praze, VŠCHT Praha, Průša Research a ZOO Praha.

Místo konání
Vítězné náměstí (travnatá plocha) v pražských Dejvicíc
Pořadatel
ČVUT v Praze, VŠCHT Praha a Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy
Kontaktní osoba
PaedDr. Lenka Kubešová Zápotocká, lenka.kubesova.zapotocka@cvut.cz
Podrobnější informace
https://www.festival-vedy.cz/index.php