Akce ČVUT

 Dnes
«  březen  2021  »
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Zpět na kalendář

BEZPEČNOSTNÍ A SPOLEČENSKÉ VÝZVY V DOBĚ PANDEMICKÉ - PERSPEKTIVA RŮZNÝCH VĚDNÍCH DISCIPLÍN A OBORŮ

11.03.2021   13:00-14:30

FBMI ČVUT v rámci projektu Detekce radikalizace v kontextu ochrany obyvatelstva a měkkých cílů před násilnými incidenty VI20192022117 ve spolupráci se skupinou Ochrana obyvatelstva české pobočky AFCEA spolupořádá a zve na seriál tematických webinářů pod názvem:

BEZPEČNOSTNÍ A SPOLEČENSKÉ VÝZVY V DOBĚ PANDEMICKÉ - PERSPEKTIVA RŮZNÝCH VĚDNÍCH DISCIPLÍN A OBORŮ - IV. díl

Na webinář je zapotřebí se zaregistrovat na https://www.afcea.cz/akce/webinar-bezpecnostni-a-spolecenske-vyzvy-v-dobe-pandemicke-iv-dil/

Moderátor: doc. PhDr. Barbora Vegrichtová, Ph.D.,MBA (ČVUT)

doc. MUDr. Lenka Krámská, Ph.D.
Vedoucí oddělení klinické psychologie, Nemocnice Na Homolce, Katedra psychologie, FF UK v Praze

Dopady pandemie covid na psychické zdraví pacientů a zdravotníků z pohledu klinického psychologa
Příspěvek se zaměřuje na nejčastější dopady pandemie covid na psychické zdraví pacientů a zdravotnického personálu, s nimiž se setkáváme v praxi klinického psychologa. Poukáže na problematiku sociální izolace, narušenou komunikaci a interakci napříč generacemi, problematiku závislostí, matrimoniální a partnerské problémy, či nárůst závislostí.

PhDr. Andrea Matoušková
Ředitelka Probační a mediační služby České republiky

Probace a mediace v době covidu - čekání na změnu versus adaptace na nové podmínky
Autorka stručně představí dosavadní vývoj případové praxe Probační a mediační služby a změny, ke kterým za poslední rok činnosti služby došlo vlivem pandemické situace v naší zemi. Pokusí se konkrétními příklady přiblížit postupy uplatněné v rámci strategie adaptace na novou situaci a představit změny, které je možné nahlížet pozitivně a bude možné je podporovat i po ukončení pandemie. Zároveň upozorní na překážky, kterým služba čelila a které překonává i dnes.

Brig. gen. Mgr. Monika Myšičková
Ředitelka věznice Světlá nad Sázavou

Věznice Světlá nad Sázavou z pohled bezpečnosti v době pandemické
Věznice Světlá nad Sázavou jako jediná ryze ženská věznice, procházející obdobím restrikcí a omezení z důvodu protiepidemických opatření. Vzrůstající násilí a napětí mezi odsouzenými, dopady omezení sociálních kontaktů, především s dětmi, pozastavení kontaktu s pomáhajícími organizacemi, jejich dopady, pozastavení pracovišť pro odsouzené – ekonomické dopady pro odsouzené. Komplexní řešení protiepidemických opatření s očkovací strategií u vězněných osob.

Místo konání
online
Kontaktní osoba
doc. PhDr. Barbora Vegrichtová, Ph.D., MBA, barbora.vegrichtova@fbmi.cvut.cz
Podrobnější informace
https://www.fbmi.cvut.cz/cs/fakulta/aktualita/bezpecnostni-spolecenske-vyzvy-v-dobe-pandemicke-perspektiva-ruznych-vednich-0