CTU Events

 Today
«  December  2021  »
Mo Tu We Th Fr Sa Su
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Back to calendar

Seminář KRITICKÉ MYŠLENÍ

16 Dec 2021   17:00-20:00

Jak přijít věcem na kloub a nenaletět?

Kritické myšlení = schopnost samostatně posoudit kvalitu informací a rozumně se rozhodovat

Mnoho z toho, co si myslíme, ve skutečnosti není pravda. Svět se rychle mění, takže řada informací zastarává nebo jsou chybné už od začátku. Zároveň si je často špatně vykládáme. Ne všechny informace jsou ale stejně dobré, a navíc málokdy budeme mít možnost dostat se ke všemu, co bychom chtěli vědět, a budeme tak muset pracovat jen s tím, co máme. Čím dál tím víc je potřeba, abychom si sami dokázali vyhledat spolehlivé informace a rozumně se na jejich základě rozhodli, co uděláme. Čím dál tím víc potřebujeme kriticky myslet.

V lekci kritického myšlení se studenti dozví, co to kritické myšlení je a proč je dnes důležité. Vyzkouší si vyřešit pár problémů, na kterých zjistí, jak na tom jsou a budou tak mít zpětnou vazbu, na čem zapracovat. Dozví se, na jaké časté chyby v úsudku si dát pozor a jak postupovat, pokud chtějí kriticky zhodnotit důvěryhodnost nějakého tvrzení. Po absolvování kurzu dokážou prohlédnout skrz svůdné nesmysly a zjistit, jak se věci ve skutečnosti mají.

Určeno pro studenty ČVUT. Zdarma. Registrace na: www.cips.cvut.cz/akce

Lektor Ing. Lukáš Hána
- o lektorovi:
Lukáš se v GrowJOB Institutu specializuje na rozvoj a školení kritického myšlení a s ním spojených témat jako je práce s informacemi, rozhodování na základě důkazů a předcházení chybám. Založil a vede projekt Kritické myšlení #krimyš, v rámci kterého pořádá od roku 2014 každý rok největší konferenci o kritickém myšlení v ČR. Přednáší a školí v Evropě a Spojených státech pro firmy, univerzity, veřejnost, ale třeba i zpravodajské služby. Na Vysoké škole ekonomické v Praze pomohl vytvořit kurz kritického myšlení, kde i učí. Natočil rozsáhlý online kurz kritického myšlení pro vzdělávací portál Seduo.cz a na stejné téma dopisuje knihu.


Place
CIPS ČVUT, Studentský dům-přízemí, Bechyňova 3, Praha 6
Organizer
CIPS ČVUT
Contact person
Barbora Krásenská, barbora.krasenska@cvut.cz, 224358464
More information
http://www.cips.cvut.cz/akce
Attachment
Download