CTU Events

 Today
«  September  2015  »
Mo Tu We Th Fr Sa Su
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Back to calendar

Letní programátorské soustředění

21 Sep 2015-25 Sep 2015  

Cílem programátorského soustředění je podpořit studenty bez předchozí programátorské zkušenosti a také zaujmout programátorsky zkušenější studenty. Hlavním přínosem soustřední je tak snížení prvotní nárazové náročnosti v předmětech programování prvního semestru pro studenty s malou nebo žádnou předchozí programátorskou zkušeností. Zároveň se nejedná o soustředění vylučně určené úplným začátečníkům. Aktivity pokročilého programování a programování botů míří na již zkušenější studenty. V rámci letního programátorského soustřední máte na výběr jednu ze tří aktivit:

Letní ?boot camp? pro studenty s malou či žádnou předchozí znalostí programování. Kurz zlepší startovní pozici studentů ve výuce programování v prvním semestru. Neočekáváme žádnou znalost programovacích jazyků, ani tato znalost nebude budována. Cílem aktivity je získat vhled do řešení úloh programování, rozvinout u studentů programátorské myšlení a osvojit si programátorské základy.

Soustředění pokročilého programování pro studenty s předchozími programátorskými zkušenostmi. Soustředění bude organizováno formou intenzivního kurzu řešení složitých úloh s následnou minisoutěží v programování. Cílem aktivity je rozvinout zájem o řešení programovacích úloh a přispět k nasměrování studentů k rozvinutí již existujích programátorských dovedností.

Workshop programování botů umělé inteligence. Kurz nabízí možnost intenzivní práce na programech hrajících hru StarCraft. V závěru workshopu uspořádáme soutěž ve formátu Student StarCraft AI Tournament (více informací na http://sscai.fel.cvut.cz).

Soustředění je určeno pro studenty Fakulty elektrotechnické ČVUT, přijaté a zapsané do prvního ročníku bakalářského studia (v době pořádání soustředění), zejména v informatických programech OI, SIT a KyR. Kapacita je dostatečná, ale přesto omezena. Přihlašte se proto s dostatečným předstihem a to i v tom případě, že se teprve chystáte na zářijové přijímací zkoušky nebo zápisy.

Přihláška na soustředění je k dispozici na: http://goo.gl/forms/dIC2uUAiDk

Případné dotazy vám rádi zodpovíme na stránce https://www.facebook.com/events/1639156229685533/

Place
Karlovo náměstí
Contact person
doc. Ing. Jiří Vokřínek, Ph.D., jiri.vokrinek@fel.cvut.cz
More information
http://cs.fel.cvut.cz/en/news/detail/1148