Akce ČVUT

 Dnes
«  duben  2021  »
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Zpět na kalendář

Transformation of Newsrooms With the Advent of Artificial Intelligence Journalism

13.05.2021  

V posledním desetiletí vstoupila umělá inteligence (AI) do newsroomů po celém světě. Začala tak éra sofistikovaných algoritmů, nástrojů strojového učení a plné automatizace. Tyto technologie hrají důležitou roli na mnoha úrovních procesu vzniku a distribuce zpráv. AI pomáhá novinářům při jejich práci, ať už se jedná o plně automatizovanou produkci zpravodajských článků nebo částečné využití strojového učení. Integrace nástrojů založených na umělé inteligenci do procesu žurnalistiky také klade obrovské nároky na novináře, technické pracovníky a hlavní redaktory. Nahradí robotičtí reportéři lidské novináře? Co lze automatizovat v médiích? A jaké jsou důsledky tohoto trendu na automatizační proces v médiích?

Konference „Transformace redakcí s příchodem žurnalistiky umělé inteligence“ má za cíl sdílení osvědčených postupů, prezentaci případových studií, představení dobrých i nevyhovujících řešení a v neposlední řadě také výhod a rizik spojených s AI v každodenní žurnalistické praxi.

Vyzýváme také všechny akademiky, ale i mediální profesionály, novináře, redaktory a technické pracovníky, aby se podělili o své zkušenosti a problémy, které tyto technologie pro média přinášejí. Call for Papers je otevřený do 15. dubna 2021.

Konference proběhne v angličtině, bude streamována online a vstupné je zdarma. Organizaci zajišťuje Institut komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK za podpory Luboše Krále z Centra umělé inteligence FEL ČVUT. Akce je výstupem projektu podpořeného Technologickou agenturou ČR, který mapuje vliv umělé inteligence na žurnalistiku. Podílí se na něm kromě IKSŽ FSV UK a FEL ČVUT také Fakulta aplikovaných věd Západočeské univerzity v Plzni a řada aplikačních partnerů včetně ČTK, Newton Media ad.

Místo konání
Online
Kontaktní osoba
Karolína Poliaková, poliakar@fel.cvut.cz
Podrobnější informace
https://aijournalism.fsv.cuni.cz/konference-2/konference-2/