Akce ČVUT

 Dnes
«  březen  2018  »
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Zpět na kalendář

31. PIS - Jakub Nešetřil: Softwarová spolupráce jako technický i lidský oříšek

23.11.2017   16:00-18:00

ANOTACE:

Moderní vývoj software ve velkém rozsahu je příliš komplexní, než aby mohl být doménou jednotlivců nebo malých týmů. Největší průlomy v produktivitě v posledním desetiletí byly proto umožněny změnou procesů a technik spolupráce týmů. Paralelně s tím se mění výpočetní prostředí od samostatného stolního počítače k distribuované soustavě zahrnující chytrá zařízení od hodinek přes telefony, tablety, notebooky, stolní počítače až cloudové servery. Všechny tyto změny vynesly do popředí techniky API - aplikačních programových rozhraní - které umožnily jednoduše propojovat software dohromady.

PŘEDNÁŠEJÍCÍ

Po studiu na MFF UK a FI MU v Brně Jakub Nešetřil pracoval jako softwarový vývojář na Novém Zélandu. Po návratu do Prahy v roce 2007 se stal prvním zaměstnancem úspěšného startupu GoodData, vybudoval vývojový tým a vyvinul produkt pro datovou analytiku a business inteligence. V květnu 2011 firmu opustil a založil startup Apiary, který přišel s produktem pro návrh a vývoj API. Během několika let se produkt rozšířil do 190 zemí na celém světě, a přístup Apiary do svých systémů začlenily firmy jako IBM, Microsoft nebo SAP. V lednu tohoto roku Jakub Nešetřil Apiary prodal jedné z největších softwarových firem Oracle, kde nyní pracuje jako viceprezident pro produktový vývoj.

V Praze vzniklé Apiary se v posledních 6 letech stalo celosvětově největší platformou pro návrh a vývoj rozhraní typu API. V této přednášce se podíváme na to, jak myšlenka efektivně propojit technické řešení problému s modelováním lidského chování pomohla Apiary porazit konkurenci. Zastavíme se také u některých pozorování ze světa startupů a Silicon Valley.


O PRAŽSKÉM INFORMATICKÉM SEMINÁŘI:

Seminář se schází vždy 4. čtvrtek v měsíci v 16 hod. (s výjimkou letních měsíců a prosince), a to buď v budově FEL ČVUT na Karlově náměstí, nebo v budově MFF UK na Malostranském náměstí.
Jeho program je tvořen hodinovou přednáškou, po níž následuje časově neomezená diskuse. Základem přednášky je něco (v mezinárodním měřítku) mimořádného nebo aspoň pozoruhodného, na co přednášející přišel a co vysvětlí způsobem srozumitelným a zajímavým i pro širší informatickou obec. Přednášky jsou standardně v angličtině.
Formát semináře připravil přípravný výbor ve složení Michal Chytil (ÚI AVČR), Pavel Kordík (FIT ČVUT), Jan Kybic (FEL ČVUT), Michal Pěchouček (FEL ČVUT), Jiří Sgall (MFF UK), Vojtěch Svátek (FIS VŠE), Michal Šorel (ÚTIA AV ČR), Filip Železný (FEL ČVUT)

Idea Pražského informatického semináře vznikla z rozhovorů představitelů několika vědeckých institucí na téma, jak odstranit zbytečnou fragmentaci informatické komunity v ČR.

Místo konání
KN:E-301 (Šrámkova posluchárna), FEL, budova E, Karlovo nám. 13, Praha 2
Pořadatel
Přípravný výbor PIS
Kontaktní osoba
Aneta Klaudis, klaudane@fel.cvut.cz, 224 35 7667
Podrobnější informace
http://praguecomputerscience.cz/